Oddíl Florbalu

Vinohradský oddíl florbalu je jedním z nejúspěšnějších florbalových klubů v České republice. Mužský tým hraje Livesport Superligu - nejvyšší českou florbalovou soutěž.

Oddíl florbalu TJ Sokola Královské Vinohrady (známý ve florbalovém prostředí pod zkratkou "SKV") byl založen na Praze 3 v roce 1997 pod původním názvem HC Lupáčova Coyotes. Od roku 2003 jsou pak florbalisté součástí vinohradského Sokola. Vinohradští florbalisté a florbalistky působí v celostátních českých soutěžích a mužský A tým stabilně hraje nejvyšší českou florbalovou soutěž - Livesport Superligu.

Oddíl má kompletní věkovou strukturu od nejmenších dětí po dospělé, a to v mužích i v ženách. Děti i dospělí trénují a hrají svá utkání nejen v domácí Sokolovně na Vinohradech, ale z důvodů neustálého rozvoje a zvyšování nároků na tréninkové kapacity trénují také v dalších halách na území hlavního města Prahy.

Podrobněji o oddílu florbalu

Oddíl Florbalu